XIII International Baltic Judo Cup

Baltic_Judo_Cup_1W dniach 22-23 listopada w obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Turystyki (GOSiR Gdynia) przy ul. Olimpijskiej 5 odbył się największy w północnej Polsce turniej judo, International Judo Baltic Cup, którego honorowym patronem był prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Był to już XIII turniej organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy OPTY i Gdynię Sport. Ranga zawodów w ciągu ostatnich dwóch lat znacznie wrosła ponieważ uzyskane przez zawodników punkty liczone są w rankingu Polskiego Związku Judo (PZJUDO). Młodzi judocy zmagali się w trzech kategoriach wiekowych: U12, U14 i U17. Odbyły się także walki w kategorii Open Senior. Obsada tegorocznego turnieju była rekordowa: startowało 589 zawodników i zawodniczek z 69 klubów z Polski i zagranicy. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z klubów Federacji Rosyjskiej, Estonii, Chorwacji, Ukrainy i Niemiec. Poziom zawodów w opinii sędziów, trenerów, zaproszonych gości oraz licznego grona sympatyków judo był bardzo wysoki. Nowością na tegorocznym turnieju była transmisja na żywo w internecie ze wszystkich pól walki. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że International Judo Baltic Cup staje się sportową wizytówką Gdyni.

Wyniki zawodów: http://judobalticcup.pl

Zarząd UKS Opty