XVIII International Judo Baltic Cup – podsumowanie i wyniki

d

W dniach 31 maja do 2 czerwca w hali Widowiskowo Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Odbył się 18 Judo Baltic Cup. Największa impreza sportowa Judo w północnej Polsce, organizowana przez Zarząd UKS OPTY przy Patronacie strategicznym  Miasta Gdyni.

Turniej odbywał się na 6 polach walki przy najnowocześniejszych , elektronicznych systemach prowadzenia zawodów co pozwoliło na bardzo sprawne przeprowadzenie Turnieju w którym startowało blisko 800 zawodników i zawodniczek z Łotwy, Estonii, Ukrainy , Gruzji oraz Polski reprezentujące 102 Kluby. Otwarcia Turnieju dokonał Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni  Pan Jarosław Kłodziński. Gośćmi byli szef wyszkolenia , dyrektor sportowy PZjudo  dr Adam Maj oraz Honorowy Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Judo Michał Kaczmarek. Poziom zawodów był w opinii trenerów wysoki. W  piątek 31 maja w turnieju startowały dzieci U12 i U14. W turnieju  głównym startowała czołówka krajowa w grupie wiekowej U 21, U18 i U16 , walcząc o jak najlepsze pozycję, co wiąże się z uzyskaniem punktów do Rankingu Krajowego Kadry Narodowej. Turniej miał status Otwartego Pucharu Polski , co za tym idzie jest to ranga najwyższa zawodów Polskiego Związku Judo. Po turnieju przez dwa dni na Obiektach  AWFiS odbywał się Camp szkoleniowy, który prowadził Trener z Japonii Kotaro Sasaki i Trener Kadry Narodowej  V zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie Paweł Zagrodnik. Wielki m zaszczytem była organizacja takiego Campu, połączona z zgrupowanie Kadry Narodowej  Kadetów , którzy to szlifują formę przed czerwcowymi Mistrzostwami Europy. W Campie uczestniczyło 140 zawodników z Polski i zagranicy.

Całe zawody spełniły jeszcze jedną bardzo ważną rolę: stały się miejscem gdzie zjechali żeby się spotkać weterani Polskiego Judo, gdyńskiego czy pomorskiego judo. Wiele ciekawych rozmów i wspomnień historii Judo na trybunach i wokół.  Turniej połączył pokolenia co jest bardzo ważnie i zaszczytne.

Należą się serdeczne podziękowania Zarządowi Klubu UKS OPTY, Rodzicom, wolontariuszom Trenerom Klubu , J. M.  Rektorowi AWFiS  Prof. Waldemarowi Moska oraz  Dyrekcji GCS I Miastu Gdynia za pomoc w organizacji tak ważnej i prestiżowej sportowej imprezy.

Wyniki zawodów oraz relacja na Facebook Judo Babltic Cup , uksopty.pl, oraz obejrzeć walki na YouTube pod linkiem XVIII Judo BaltiC Cup.

Wyniki rywalizacji zamieszczone w plikach poniżej:

RESULTS BALTIC CUP TEAM

RESULTS BALTIC CUP

Wywiad z Przewodniczącym Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni dr. Jarosławem Kłodzińskim.

Wydarzenia sportowe w Gdyni

Mistrzostwa Polski w MTB

Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Polski w maratonie MTB!

Malownicze i niezwykle wymagające trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, fantastyczny nadmorski klimat oraz wielkie doświadczenie w organizacji imprez najwyższego szczebla. Polski Związek Kolarski zdecydował, że kolejna odsłona mistrzostw Polski w maratonie MTB zagości w mieście z morza i marzeń! Wydarzenie zaplanowane na 7 i 8 września 2019 roku odbędzie się w ramach 14. edycji 7R CST MTB Gdynia Maraton.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

(źródło: http://gdyniasport.pl/aktualnosci/gorale-nad-morzem-gdynia-gospodarzem-mp-w-maratonie-mtb/ )

Bieg Świętojański z cyklu PKO Gran Prix Gdyni

Serdecznie zapraszamy na PKO Grand Prix Gdyni 2019!

Wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich fanów biegania. PKO Bank Polski po raz kolejny został sponsorem znanej i lubianej imprezy PKO Grand Prix Gdyni, która obejmuje:

• Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim 16-17 lutego 2019
  • Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim 12 maja 2019
  • Nocny Bieg Świętojański z Bankiem Polskim 28/29 czerwca 2019
  • Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim 11 listopada 2019

Przed nami jeszcze dwa biegi, na które już teraz możesz się zapisać tutaj.

Więcej informacji znajdziesz na głównej stronie zawodów https://grandprixgdyni.pl/ .

(źródło: https://www.gdynia.pl/sport-i-zdrowie,7717/zapisy-na-pko-grand-prix-gdyni-2019-otwarte,533371 )

Informacja na Facebook