XVIII International Judo Baltic Cup – podsumowanie i wyniki

d

W dniach 31 maja do 2 czerwca w hali Widowiskowo Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Odbył się 18 Judo Baltic Cup. Największa impreza sportowa Judo w północnej Polsce, organizowana przez Zarząd UKS OPTY przy Patronacie strategicznym  Miasta Gdyni.

Turniej odbywał się na 6 polach walki przy najnowocześniejszych , elektronicznych systemach prowadzenia zawodów co pozwoliło na bardzo sprawne przeprowadzenie Turnieju w którym startowało blisko 800 zawodników i zawodniczek z Łotwy, Estonii, Ukrainy , Gruzji oraz Polski reprezentujące 102 Kluby. Otwarcia Turnieju dokonał Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni  Pan Jarosław Kłodziński. Gośćmi byli szef wyszkolenia , dyrektor sportowy PZjudo  dr Adam Maj oraz Honorowy Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Judo Michał Kaczmarek. Poziom zawodów był w opinii trenerów wysoki. W  piątek 31 maja w turnieju startowały dzieci U12 i U14. W turnieju  głównym startowała czołówka krajowa w grupie wiekowej U 21, U18 i U16 , walcząc o jak najlepsze pozycję, co wiąże się z uzyskaniem punktów do Rankingu Krajowego Kadry Narodowej. Turniej miał status Otwartego Pucharu Polski , co za tym idzie jest to ranga najwyższa zawodów Polskiego Związku Judo. Po turnieju przez dwa dni na Obiektach  AWFiS odbywał się Camp szkoleniowy, który prowadził Trener z Japonii Kotaro Sasaki i Trener Kadry Narodowej  V zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie Paweł Zagrodnik. Wielki m zaszczytem była organizacja takiego Campu, połączona z zgrupowanie Kadry Narodowej  Kadetów , którzy to szlifują formę przed czerwcowymi Mistrzostwami Europy. W Campie uczestniczyło 140 zawodników z Polski i zagranicy.

Całe zawody spełniły jeszcze jedną bardzo ważną rolę: stały się miejscem gdzie zjechali żeby się spotkać weterani Polskiego Judo, gdyńskiego czy pomorskiego judo. Wiele ciekawych rozmów i wspomnień historii Judo na trybunach i wokół.  Turniej połączył pokolenia co jest bardzo ważnie i zaszczytne.

Należą się serdeczne podziękowania Zarządowi Klubu UKS OPTY, Rodzicom, wolontariuszom Trenerom Klubu , J. M.  Rektorowi AWFiS  Prof. Waldemarowi Moska oraz  Dyrekcji GCS I Miastu Gdynia za pomoc w organizacji tak ważnej i prestiżowej sportowej imprezy.

Wyniki zawodów oraz relacja na Facebook Judo Babltic Cup , uksopty.pl, oraz obejrzeć walki na YouTube pod linkiem XVIII Judo BaltiC Cup.

Wyniki rywalizacji zamieszczone w plikach poniżej:

RESULTS BALTIC CUP TEAM

RESULTS BALTIC CUP

Wywiad z Przewodniczącym Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni dr. Jarosławem Kłodzińskim.

Wywiad z Jarosławem Kłodzińskim Przewodniczącym Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni na Judo Baltic Cup,

Opublikowany przez Judo Baltic Cup Czwartek, 6 czerwca 2019

Wydarzenia sportowe w Gdyni

Mistrzostwa Polski w MTB

Informacja

Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Polski w maratonie MTB!

Malownicze i niezwykle wymagające trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, fantastyczny nadmorski klimat oraz wielkie doświadczenie w organizacji imprez najwyższego szczebla. Polski Związek Kolarski zdecydował, że kolejna odsłona mistrzostw Polski w maratonie MTB zagości w mieście z morza i marzeń! Wydarzenie zaplanowane na 7 i 8 września 2019 roku odbędzie się w ramach 14. edycji 7R CST MTB Gdynia Maraton.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

(źródło: http://gdyniasport.pl/aktualnosci/gorale-nad-morzem-gdynia-gospodarzem-mp-w-maratonie-mtb/ )

Bieg Świętojański z cyklu PKO Gran Prix Gdyni

Serdecznie zapraszamy na PKO Grand Prix Gdyni 2019!

Wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich fanów biegania. PKO Bank Polski po raz kolejny został sponsorem znanej i lubianej imprezy PKO Grand Prix Gdyni, która obejmuje:

 • Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim 16-17 lutego 2019
 • Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim 12 maja 2019
 • Nocny Bieg Świętojański z Bankiem Polskim 28/29 czerwca 2019
 • Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim 11 listopada 2019

Przed nami jeszcze dwa biegi, na które już teraz możesz się zapisać tutaj.

Więcej informacji znajdziesz na głównej stronie zawodów https://grandprixgdyni.pl/ .

(źródło: https://www.gdynia.pl/sport-i-zdrowie,7717/zapisy-na-pko-grand-prix-gdyni-2019-otwarte,533371 )

Informacja na Facebook

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze UKS OPTY

W dniu 20.05.2019r. Odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze UKS Opty.

Na zebraniu Sekretarz zarządu Klubu Bogdan Gruba złożył sprawozdanie z działalności Klubu w mijającej kadencji. W sprawozdaniu zostały wymienione:

 • najważniejsze osiągnięcia sportowe klubu
 • osiągnięcia organizacyjne
 • podsumowanie działalności finansowej

Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Wiesław Citko przedstawił ocenę działalności Zarządu w latach 2017-2019 i  wystąpił do Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego o udzielenie wotum zaufania ustępującemu Zarządowi.  Zostało ono udzielone jednogłośnie.

W dalszej części zebrania zostały wybrane władze klubu na kadencję 2019-2021.

Skład nowego Zarządu UKS Opty:

 • Mariusz Żelechowski – Prezes Zarządu
 • Bogdan Gruba – Sekretarz Zarządu
 • Wiesław Wiwatowski – Kronikarz Zarządu
 • Krzysztof Dietrich – Skarbnik Zarządu
 • Piotr Wojtowicz – Członek Zarządu
 • Przemysław Ciemnoczołowski – Członek Zarządu
 • Tomasz Szurowski – Członek Zarządu
 • Andrzej Makowski – Członek Zarządu

Skład Komisji Rewizyjnej:

 • Wiesław Citko – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
 • Agnieszka Lenarciak – Sekretarz Komisji Rewizyjnej
 • Anna Bartczak – Członek Komisji Rewizyjnej

 

XVIII International Judo Baltic Cup – zmiana miejsca turnieju

UWAGA !!!

ZMIANA MIEJSCA TURNIEJU

HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA AWFiS w Gdańsku, ul Kazimierza Górskiego1 

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 roku odbędzie się w Gdańsku XVIII Międzynarodowy Turniej  Judo (XVIII International Judo Baltic Cup).
W turnieju przewidywany jest udział zawodników z wielu krajów europejskich. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

Gorąco zapraszamy do udziału w turnieju.

Zarząd UKS OPTY

Komunikat

Information in English

 

i

Zapisy na treningi judo

Zapraszamy dzieci od 4 roku życia na treningi judo z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych.
Zapisy zaczynamy od wtorku 03 września 2018 roku, w salkach judo w szkołach.

SP nr 34 ul. Cylkowskiego 5 (zapisy od 1 pażdziernika)

SP nr 8 ul. Orłowska 27/33

SP nr 13 ul. Halicka 8

SP nr 48 ul. Jowisza 60

Kontakt do trenerów

Trener Judo Bogdan Gruba , tel. 504159015
Trener Judo Wiesław Wiwatowski, tel. 694256718
Trener Judo Błażej Mielcarek, tel. 883100811
Trener Judo Tomasz Domański, tel.600934816

Szczegółowy plan treningów w zakładce Treningi

XVII International Judo Baltic Cup-podsumowanie

Tegoroczny turniej odbył się w Hali Gier przy ul. Olimpijskiej 5, w Turnieju przez trzy dni startowało blisko 700 zawodników, z Polski,  Rosji , Niemiec oraz jeden zawodnik z Gruzji. W opinii trenerów, obserwatorów i Komisarza z Polskiego Związku Judo organizacyjnie turniej został przeprowadzony wzorcowo, wprowadzone zostały najnowsze nowinki techniczne, co bardzo usprawniło przebieg turnieju. Całe zawody były prowadzone elektronicznie, można było śledzić walki zawodników w Internecie, gdzie była prowadzona transmisja na żywo, oraz przez aplikacje Judo Mobile śledzić listy walk.  Gośćmi honorowymi Turnieju byli Pani Joanna Zielińska – przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, dyrektor GCS Pan Marek Łucyk, który otworzył nasz turniej i Pan Jarosław Kłodziński na  którego wsparcie zawsze możemy liczyć. Wyjątkowym Gościem był Pan Ryszard Zieniawa ikona i żywa legenda polskiego judo, jedyny Polak w historii posiadający 9 dan w judo. Można stwierdzić z dużą pewnością, że Judo Baltic Cup to sportowa wizytówka Gdyni.

Przy tej okazji chcieliśmy podziękować Dyrekcji Gdyńskiego Centrum Sportu za wsparcie turnieju i pomoc w organizacji. Gdynia Sport była partnerem strategicznym imprezy, za co serdecznie dziękujemy. Zarząd UKS Opty pragnie także złożyć gorące podziękowania Bogdanowi Grubie inicjatorowi oraz  liderowi zespołu organizacyjnego oraz wszystkim, których  nie sposób tutaj wymienić, a którzy swoją pracą przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu.

Turniej Judo Baltic Cup dopiero się zakończył, a już myślimy o następnym, który przypada na pierwszy weekend czerwca 2019 roku. Do udziały w przyszłorocznym turnieju już teraz gorąco namawiamy.  

Zarząd UKS OPTY

 

Nadbiega PKO Grand Prix Gdyni 2018

Znany i lubiany cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni powraca! Aby znaleźć się wśród uczestników, wystarczy wejść na stronę internetową gpx.gdyniasport.pl i zapisać się!

Gdynia kocha bieganie. Z wzajemnością. Właśnie dlatego, już za dwa lata, ze Skweru Kościuszki wystartują uczestnicy mistrzostw świata w półmaratonie. O wiele wcześniej, bo w lutym tego roku, ruszyło PKO Grand Prix Gdyni 2018 – największy cykl biegów ulicznych w północnej Polsce.

W 2017 roku w zawodach najszybszy okazał się Tomasz Grycko – trzykrotny zwycięzca całego cyklu. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Monika Czapiewska. W biegu głównym wystartowało 4199 uczestników, a kolejne 639 osób wzięło udział w imprezach towarzyszących.

KTÓRĘDY POBIEGNIEMY?

Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną uczestników. Dlatego w nowej edycji nie zabraknie między innymi słynnego już „górskiego” podbiegu ulicą Witomińską.

Zachęcamy do rejestracji i trzymamy kciuki za udane starty. Nieustannie naprzód!

 ***

 PKO Grand Prix Gdyni – cykl czterech biegów, w którym regularnie bierze udział ponad 20 tys. uczestników. Wydarzenie otrzymało Nagrodę im. Tomasza Hopfera za najlepszy cykl w Polsce. Każdy z czterech biegów głównych pozycjonuje się w gronie ośmiu największych imprez biegowych w kraju na dystansie 10 km. PKO Grand Prix Gdyni organizuje Gdyńskie Centrum Sportu. Tegoroczny Nocny Bieg Świętojański odbędzie się już 22 czerwca. Czwarty i ostatni bieg w ramach PKO Grand Prix Gdyni zaplanowano na 11 listopada w ramach obchodów Dnia Niepodległości.

XVII International Judo Baltic Cup

 

W dniach 08-10 czerwca 2018 roku odbędzie się w Gdyni XVII Międzynarodowy Turniej  Judo (XVII International Judo Baltic Cup).
W turnieju przewidywany jest udział zawodników z wielu krajów europejskich. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

Gorąco zapraszamy do udziału w turnieju.

Zarząd UKS OPTY

Komunikat organizacyjny

Plakat International Judo Baltic Cup 2018

Rejestracja zawodników

ZAPRASZAMY NA TURNIEJ JUDO DO GDYNI

Opublikowany przez Bodek Gruba 25 maja 2018