XVIII International Judo Baltic Cup

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 roku odbędzie się w Gdyni XVIII Międzynarodowy Turniej  Judo (XVIII International Judo Baltic Cup).
W turnieju przewidywany jest udział zawodników z wielu krajów europejskich. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

Gorąco zapraszamy do udziału w turnieju.

Zarząd UKS OPTY

Komunikat JBC 2019

 

 

Zapisy na treningi judo

Zapraszamy dzieci od 4 roku życia na treningi judo z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych.
Zapisy zaczynamy od wtorku 03 września 2018 roku, w salkach judo w szkołach.

SP nr 34 ul. Cylkowskiego 5 (zapisy od 1 pażdziernika)

SP nr 8 ul. Orłowska 27/33

SP nr 13 ul. Halicka 8

SP nr 48 ul. Jowisza 60

Kontakt do trenerów

Trener Judo Bogdan Gruba , tel. 504159015
Trener Judo Wiesław Wiwatowski, tel. 694256718
Trener Judo Błażej Mielcarek, tel. 883100811
Trener Judo Tomasz Domański, tel.600934816

Szczegółowy plan treningów w zakładce Treningi

XVII International Judo Baltic Cup-podsumowanie

Tegoroczny turniej odbył się w Hali Gier przy ul. Olimpijskiej 5, w Turnieju przez trzy dni startowało blisko 700 zawodników, z Polski,  Rosji , Niemiec oraz jeden zawodnik z Gruzji. W opinii trenerów, obserwatorów i Komisarza z Polskiego Związku Judo organizacyjnie turniej został przeprowadzony wzorcowo, wprowadzone zostały najnowsze nowinki techniczne, co bardzo usprawniło przebieg turnieju. Całe zawody były prowadzone elektronicznie, można było śledzić walki zawodników w Internecie, gdzie była prowadzona transmisja na żywo, oraz przez aplikacje Judo Mobile śledzić listy walk.  Gośćmi honorowymi Turnieju byli Pani Joanna Zielińska – przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, dyrektor GCS Pan Marek Łucyk, który otworzył nasz turniej i Pan Jarosław Kłodziński na  którego wsparcie zawsze możemy liczyć. Wyjątkowym Gościem był Pan Ryszard Zieniawa ikona i żywa legenda polskiego judo, jedyny Polak w historii posiadający 9 dan w judo. Można stwierdzić z dużą pewnością, że Judo Baltic Cup to sportowa wizytówka Gdyni.

Przy tej okazji chcieliśmy podziękować Dyrekcji Gdyńskiego Centrum Sportu za wsparcie turnieju i pomoc w organizacji. Gdynia Sport była partnerem strategicznym imprezy, za co serdecznie dziękujemy. Zarząd UKS Opty pragnie także złożyć gorące podziękowania Bogdanowi Grubie inicjatorowi oraz  liderowi zespołu organizacyjnego oraz wszystkim, których  nie sposób tutaj wymienić, a którzy swoją pracą przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu.

Turniej Judo Baltic Cup dopiero się zakończył, a już myślimy o następnym, który przypada na pierwszy weekend czerwca 2019 roku. Do udziały w przyszłorocznym turnieju już teraz gorąco namawiamy.  

Zarząd UKS OPTY

 

Nadbiega PKO Grand Prix Gdyni 2018

Znany i lubiany cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni powraca! Aby znaleźć się wśród uczestników, wystarczy wejść na stronę internetową gpx.gdyniasport.pl i zapisać się!

Gdynia kocha bieganie. Z wzajemnością. Właśnie dlatego, już za dwa lata, ze Skweru Kościuszki wystartują uczestnicy mistrzostw świata w półmaratonie. O wiele wcześniej, bo w lutym tego roku, ruszyło PKO Grand Prix Gdyni 2018 – największy cykl biegów ulicznych w północnej Polsce.

W 2017 roku w zawodach najszybszy okazał się Tomasz Grycko – trzykrotny zwycięzca całego cyklu. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Monika Czapiewska. W biegu głównym wystartowało 4199 uczestników, a kolejne 639 osób wzięło udział w imprezach towarzyszących.

KTÓRĘDY POBIEGNIEMY?

Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną uczestników. Dlatego w nowej edycji nie zabraknie między innymi słynnego już „górskiego” podbiegu ulicą Witomińską.

Zachęcamy do rejestracji i trzymamy kciuki za udane starty. Nieustannie naprzód!

 ***

 PKO Grand Prix Gdyni – cykl czterech biegów, w którym regularnie bierze udział ponad 20 tys. uczestników. Wydarzenie otrzymało Nagrodę im. Tomasza Hopfera za najlepszy cykl w Polsce. Każdy z czterech biegów głównych pozycjonuje się w gronie ośmiu największych imprez biegowych w kraju na dystansie 10 km. PKO Grand Prix Gdyni organizuje Gdyńskie Centrum Sportu. Tegoroczny Nocny Bieg Świętojański odbędzie się już 22 czerwca. Czwarty i ostatni bieg w ramach PKO Grand Prix Gdyni zaplanowano na 11 listopada w ramach obchodów Dnia Niepodległości.

XVII International Judo Baltic Cup

 

W dniach 08-10 czerwca 2018 roku odbędzie się w Gdyni XVII Międzynarodowy Turniej  Judo (XVII International Judo Baltic Cup).
W turnieju przewidywany jest udział zawodników z wielu krajów europejskich. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

Gorąco zapraszamy do udziału w turnieju.

Zarząd UKS OPTY

Komunikat organizacyjny

Plakat International Judo Baltic Cup 2018

Rejestracja zawodników

ZAPRASZAMY NA TURNIEJ JUDO DO GDYNI

Opublikowany przez Bodek Gruba 25 maja 2018

Mistrzostwa UKS OPTY w JUDO 16.12.2017r.

Dnia 16 grudnia 2017 r. w SP 34 w Gdyni przy ul. Cylkowskiego 5, odbędą się Mistrzostwa UKS OPTY w JUDO.

Godz. 10:00 dzieci urodzone 2010 roku i młodsze

Godz. 12:00 dzieci urodzone 2009 i starsze

Zawody będą przeprowadzone według zgłoszeń jakich dokonają trenerzy do dnia  13 grudnia 2017 r.

Należy podać do trenera prowadzącego wagę dziecka oraz rok urodzenia.

Trener Bogdan Gruba 504159015, trener Wiesław Wiwatowski 694256718 , trener Błażej Mielcarek 883100811.

Opłata startowa 20zł

Opłata na roczne ubezpieczenie NNW Sport 60 zł

Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w turnieju. Na uczestników czekają medale pamiątkowe i wizyta Mikołaja.

Zarząd UKS OPTY

 

XVI International Judo Baltic Cup

XVI International Judo Baltic Cup już za nami. Był to największy w tej części Polski tegoroczny turniej judo i jednocześnie największy z dotychczas organizowanych przez nasz klub. Turniej został bardzo sprawnie zorganizowany i przeprowadzony dzięki wsparciu Gdyńskiego Centrum Sportu, które było partnerem i sponsorem strategicznym imprezy oraz Rady Miasta Gdyni, która udostępniła nam na potrzeby  turnieju wspaniałą halę sportową Gdynia Arenę. Wsparcia udzieliły mam także Pomorski Okręgowy Związek Judo oraz Polski Związek Judo.

Specjalne podziękowania kierujemy do rodziców naszych zawodników, których zaangażowanie wydatnie wspomogło nas w organizacji turnieju. Zarząd UKS OPTY kieruje również specjalne, gorące podziękowania dla Bogdana Gruby, który jest pomysłodawcą, głównym organizatorem i niekwestionowanym liderem zespołu organizacyjnego.

Turniej realizowany był przy wsparciu systemów elektronicznej obsługi zawodów co stawia go w awangardzie polskich turniejów judo.  Z całego turnieju była  prowadzona  bezpośrednia transmisja. Zmagania zawodników  na  7 polach walki można było obserwować na stronie ippon Org TV  oraz Youtube.  Na pokreślenie  zasługuje  duże zainteresowanie turniejem w mediach społecznościowych, łącznie ponad 12000 odsłon. Turniej zgromadził rekordową liczbę uczestników. Zmagało się  ponad 1000 zawodników z 93 klubów z 6 państw. Gościliśmy zawodników z Niemiec, Szwecji, Rosji, Gruzji, Ukrainy i całej Polski, w tym najmocniejsze kluby i reprezentantów Polski. Zaszczycili nas swoją obecnością polscy olimpijczycy, Aneta Szczepańska, srebrna medalistka olimpijska z Atlanty oraz Przemysław Matyjaszek, 5 zawodnik na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Gościem Honorowym z ramienia Miasta Gdyni był sympatyk judo Przewodniczący Rady Sportu pan Jarosław Kłodziński.

Jesteśmy głęboko przekonani, że zarówno zawodnicy, trenerzy i zaproszeni goście wywiozą z Gdyni dobre wspomnienia oraz  że nas  z przyjemnością odwiedzą w przyszłym roku. Gorąco zapraszamy już dzisiaj.

Śmiało można stwierdzić, że International Judo Baltic Cup wpisał w kalendarz najbardziej prestiżowych gdyńskich imprez sportowych i stał  się wspaniałą sportową wizytówką Gdyni.

 

Zarząd UKS OPTY