Historia klubu

Historia i teraźniejszość naszego Klubu

Uczniowski Klub Sportowy Opty (UKS Opty) powstał w styczniu 2001 roku przy Szkole Podstawowej nr 34 im. Leonida Teligi, dzięki  zaangażowaniu dyrekcji szkoły, nauczycieli WF oraz rodziców.

Pierwsze treningi w klubie prowadzili trenerzy Bogdan Gruba oraz Sławomir Śliwiak. W latach 2002-2004 zajęcia judo prowadziła także trenerka Bożena Hinca a w latach 2004-2007 trener Jarosław Niewiadomski. Obecnie treningi w klubie prowadzą trener Bogdan Gruba oraz trener Wiesław Wiwatowski.

Od samego początku swojej działalności klub ściśle współpracuje z Urzędem Miasta Gdyni a konkretnie z Gdyńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji (GOSiR). Od wielu lat Klub z powodzeniem bierze udział w konkursach na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży z miasta Gdyni organizowanych przez GOSiR. Uzyskane w wyniku tych konkursów środki finansowe wydatnie wspierają działalność UKS Opty.

Oprócz szkolenia młodzieży klub organizuje także turniej judo. W roku 2001 Zarząd Klubu zorganizował pierwszy turniej judo, którego gościem honorowym był wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata – Rafał Kubacki.Turniej ten zapoczątkował serie turniejów Judo pod wspólna nazwą Międzynarodowy Nadbałtycki Turniej Judo. Co roku na turnieju startują zawodnicy z Rosji, Litwy, Łotwy oraz reprezentanci Polski w grupie juniora i juniora młodszego. W ostatnich 4 latach na turniej przyjeżdżają także zawodnicy z Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Liczba uczestników każdego turnieju przekracza 500 osób.

Zawodnicy naszego Klubu z powodzeniem startują w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski oraz w różnych zawodach międzynarodowych.