XVII International Judo Baltic Cup-podsumowanie

Tegoroczny turniej odbył się w Hali Gier przy ul. Olimpijskiej 5, w Turnieju przez trzy dni startowało blisko 700 zawodników, z Polski,  Rosji , Niemiec oraz jeden zawodnik z Gruzji. W opinii trenerów, obserwatorów i Komisarza z Polskiego Związku Judo organizacyjnie turniej został przeprowadzony wzorcowo, wprowadzone zostały najnowsze nowinki techniczne, co bardzo usprawniło przebieg turnieju. Całe zawody były prowadzone elektronicznie, można było śledzić walki zawodników w Internecie, gdzie była prowadzona transmisja na żywo, oraz przez aplikacje Judo Mobile śledzić listy walk.  Gośćmi honorowymi Turnieju byli Pani Joanna Zielińska – przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, dyrektor GCS Pan Marek Łucyk, który otworzył nasz turniej i Pan Jarosław Kłodziński na  którego wsparcie zawsze możemy liczyć. Wyjątkowym Gościem był Pan Ryszard Zieniawa ikona i żywa legenda polskiego judo, jedyny Polak w historii posiadający 9 dan w judo. Można stwierdzić z dużą pewnością, że Judo Baltic Cup to sportowa wizytówka Gdyni.

Przy tej okazji chcieliśmy podziękować Dyrekcji Gdyńskiego Centrum Sportu za wsparcie turnieju i pomoc w organizacji. Gdynia Sport była partnerem strategicznym imprezy, za co serdecznie dziękujemy. Zarząd UKS Opty pragnie także złożyć gorące podziękowania Bogdanowi Grubie inicjatorowi oraz  liderowi zespołu organizacyjnego oraz wszystkim, których  nie sposób tutaj wymienić, a którzy swoją pracą przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu.

Turniej Judo Baltic Cup dopiero się zakończył, a już myślimy o następnym, który przypada na pierwszy weekend czerwca 2019 roku. Do udziały w przyszłorocznym turnieju już teraz gorąco namawiamy.  

Zarząd UKS OPTY

 

Nadbiega PKO Grand Prix Gdyni 2018

Znany i lubiany cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni powraca! Aby znaleźć się wśród uczestników, wystarczy wejść na stronę internetową gpx.gdyniasport.pl i zapisać się!

Gdynia kocha bieganie. Z wzajemnością. Właśnie dlatego, już za dwa lata, ze Skweru Kościuszki wystartują uczestnicy mistrzostw świata w półmaratonie. O wiele wcześniej, bo w lutym tego roku, ruszyło PKO Grand Prix Gdyni 2018 – największy cykl biegów ulicznych w północnej Polsce.

W 2017 roku w zawodach najszybszy okazał się Tomasz Grycko – trzykrotny zwycięzca całego cyklu. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Monika Czapiewska. W biegu głównym wystartowało 4199 uczestników, a kolejne 639 osób wzięło udział w imprezach towarzyszących.

KTÓRĘDY POBIEGNIEMY?

Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną uczestników. Dlatego w nowej edycji nie zabraknie między innymi słynnego już „górskiego” podbiegu ulicą Witomińską.

Zachęcamy do rejestracji i trzymamy kciuki za udane starty. Nieustannie naprzód!

 ***

 PKO Grand Prix Gdyni – cykl czterech biegów, w którym regularnie bierze udział ponad 20 tys. uczestników. Wydarzenie otrzymało Nagrodę im. Tomasza Hopfera za najlepszy cykl w Polsce. Każdy z czterech biegów głównych pozycjonuje się w gronie ośmiu największych imprez biegowych w kraju na dystansie 10 km. PKO Grand Prix Gdyni organizuje Gdyńskie Centrum Sportu. Tegoroczny Nocny Bieg Świętojański odbędzie się już 22 czerwca. Czwarty i ostatni bieg w ramach PKO Grand Prix Gdyni zaplanowano na 11 listopada w ramach obchodów Dnia Niepodległości.