XVI International Judo Baltic Cup

XVI International Judo Baltic Cup już za nami. Był to największy w tej części Polski tegoroczny turniej judo i jednocześnie największy z dotychczas organizowanych przez nasz klub. Turniej został bardzo sprawnie zorganizowany i przeprowadzony dzięki wsparciu Gdyńskiego Centrum Sportu, które było partnerem i sponsorem strategicznym imprezy oraz Rady Miasta Gdyni, która udostępniła nam na potrzeby  turnieju wspaniałą halę sportową Gdynia Arenę. Wsparcia udzieliły mam także Pomorski Okręgowy Związek Judo oraz Polski Związek Judo.

Specjalne podziękowania kierujemy do rodziców naszych zawodników, których zaangażowanie wydatnie wspomogło nas w organizacji turnieju. Zarząd UKS OPTY kieruje również specjalne, gorące podziękowania dla Bogdana Gruby, który jest pomysłodawcą, głównym organizatorem i niekwestionowanym liderem zespołu organizacyjnego.

Turniej realizowany był przy wsparciu systemów elektronicznej obsługi zawodów co stawia go w awangardzie polskich turniejów judo.  Z całego turnieju była  prowadzona  bezpośrednia transmisja. Zmagania zawodników  na  7 polach walki można było obserwować na stronie ippon Org TV  oraz Youtube.  Na pokreślenie  zasługuje  duże zainteresowanie turniejem w mediach społecznościowych, łącznie ponad 12000 odsłon. Turniej zgromadził rekordową liczbę uczestników. Zmagało się  ponad 1000 zawodników z 93 klubów z 6 państw. Gościliśmy zawodników z Niemiec, Szwecji, Rosji, Gruzji, Ukrainy i całej Polski, w tym najmocniejsze kluby i reprezentantów Polski. Zaszczycili nas swoją obecnością polscy olimpijczycy, Aneta Szczepańska, srebrna medalistka olimpijska z Atlanty oraz Przemysław Matyjaszek, 5 zawodnik na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Gościem Honorowym z ramienia Miasta Gdyni był sympatyk judo Przewodniczący Rady Sportu pan Jarosław Kłodziński.

Jesteśmy głęboko przekonani, że zarówno zawodnicy, trenerzy i zaproszeni goście wywiozą z Gdyni dobre wspomnienia oraz  że nas  z przyjemnością odwiedzą w przyszłym roku. Gorąco zapraszamy już dzisiaj.

Śmiało można stwierdzić, że International Judo Baltic Cup wpisał w kalendarz najbardziej prestiżowych gdyńskich imprez sportowych i stał  się wspaniałą sportową wizytówką Gdyni.

Zarząd UKS OPTY