XVII International Judo Baltic Cup-podsumowanie

Tegoroczny turniej odbył się w Hali Gier przy ul. Olimpijskiej 5, w Turnieju przez trzy dni startowało blisko 700 zawodników, z Polski,  Rosji , Niemiec oraz jeden zawodnik z Gruzji. W opinii trenerów, obserwatorów i Komisarza z Polskiego Związku Judo organizacyjnie turniej został przeprowadzony wzorcowo, wprowadzone zostały najnowsze nowinki techniczne, co bardzo usprawniło przebieg turnieju. Całe zawody były prowadzone elektronicznie, można było śledzić walki zawodników w Internecie, gdzie była prowadzona transmisja na żywo, oraz przez aplikacje Judo Mobile śledzić listy walk.  Gośćmi honorowymi Turnieju byli Pani Joanna Zielińska – przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, dyrektor GCS Pan Marek Łucyk, który otworzył nasz turniej i Pan Jarosław Kłodziński na  którego wsparcie zawsze możemy liczyć. Wyjątkowym Gościem był Pan Ryszard Zieniawa ikona i żywa legenda polskiego judo, jedyny Polak w historii posiadający 9 dan w judo. Można stwierdzić z dużą pewnością, że Judo Baltic Cup to sportowa wizytówka Gdyni.

Przy tej okazji chcieliśmy podziękować Dyrekcji Gdyńskiego Centrum Sportu za wsparcie turnieju i pomoc w organizacji. Gdynia Sport była partnerem strategicznym imprezy, za co serdecznie dziękujemy. Zarząd UKS Opty pragnie także złożyć gorące podziękowania Bogdanowi Grubie inicjatorowi oraz  liderowi zespołu organizacyjnego oraz wszystkim, których  nie sposób tutaj wymienić, a którzy swoją pracą przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu.

Turniej Judo Baltic Cup dopiero się zakończył, a już myślimy o następnym, który przypada na pierwszy weekend czerwca 2019 roku. Do udziały w przyszłorocznym turnieju już teraz gorąco namawiamy.  

Zarząd UKS OPTY